مقایسه گرافیکی GTA V در زمینه تراکم پوشش گیاهی : برتری با PS4
عنوان مشهور و بزرگ GTA V مدتی است که بر روی دو کنسول نسل هشتمی عرضه شده است . در طول روز های اخیر شایعاتی مبنی بر اختلاف گرافیکی دو نسخه PS4 و Xbox One منتشر شد و برخی از کاربران با انجام مقایسه هایی به این نتیجه رسیدند که حجم و تراکم پوشش گیاهی در نسخه PS4 به طرز قابل توجهی بیشتر از Xbox One است .

بقیه در ادامه مطلب ...

در همین راستا بتازگی Digital Foundry مرجع مشهور گرافیکی سایت Eurogamer پیش از تحلیل نهایی خود ، یک نگاه اولیه را نسبت به این موضوع داشته است . به گفته DF در آزمایشات اولیه عمل Remastering در هر دو نسخه بخوبی انجام شده است و هر یک از این دو نسخه دارای سطح خوبی از ارتقا هستند . اما با انتشار مقایسه ها و دلایل قانع کننده یکی از کاربران NeoGAF با نام Xbudz به نظر می رسد که تراکم پوشش گیاهی بر روی پلتفرم سونی به طرز قابل توجهی بالاتر است . 

در بررسی های DF مشخص شد که نسخه PS4 بازی دارای سطح قابل توجهی تراکم بیشتر در زمینه پوشش گیاهی است ، البته قائدتا این میزان اختلاف در مناطق گوناگون بازی فرق دارد . کارشناسان DF تحلیل خود را به سمت مناطق کوهستانی شمالی نقشه بازی بردند و در این مناطق تفاوت قابل ملاحظه ای در زمینه تراکم پوشش گیاهی مشاهده شد . البته در همه مناطق این تفاوت وجود ندارد و به طور مثال در منطقه جنگل Paleto هر دو نسخه از میزانی برابر در زمینه درخت ها و پوشش گیاهی برخوردار هستند . در ادامه شما می توانید تصاویری از این تفاوت را مشاهده کنید :

تصویر متحرک ( تصویر اول متعلق به PS4 و تصویر دوم با لباس مشکلی متعلق به XO است ) ( برای مشاهده تا لود شدن کامل صبر کنید ) :

در نهایت به گفته Digital Foundry شاید دلیل اصلی این تفاوت GPU قوی تر و سریعتر کنسول PS4 است که به بهره وری بیشتر Rockstar در زمینه ایجاد جزئیات و پوشش گیاهی کمک کرده است . در پایان شما می توانید ویدئو مقایسه گرافیکی پوشش گیاهی دو نسخه را دانلود و تماشا کنید :

دانلود ویدئو با کیفیت 720P و حجم 77MBکلمات کلیدی : gtav , gta v , gta vgame , gtavame , جیتی ای وی گیم , تراکم پوشش گیاهی در gtav , گیاهان gtav , ادامه مطلب

نظرات این پست

مطالب گذشته

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic